چرا مردها سکوت می کنند؟

اگر نگاه کلی به وضعیت سلامت مردان بیاندازیم شاید چند موضوع کلیشه ای برایتان بارزتر به نظر برسد موضوعاتی مانند پرخاشگری، عدم ابراز احساسات، سکوت کردن در بسیاری از موقعیت ها و… شاید بتوان گفت بسیاری از مواردی که در سنین بزرگسالی، مردان با آن دست و پنجه نرم می کنند بر گرفته از بافت فرهنگی و باورهایی رایجی است که طول تربیت کسب می کنند. در انگلستان، از هر هشت مرد یک نفر مشکلات روانی رایج مانند افسردگی، اضطراب، اختلال هراس یا اختلال وسواس فکری‌ـ‌اجباری(OCD) دارد.

ادامه مطلب

چه راهکارهایی وجود دارد که در بارداری سلامت بمانیم؟

در مورد مکمل‌هایی که در بازار وجود دارد بسیار صحبت شده، مکمل‌هایی که همیشه شنیدیم خانم‌های باردار باید استفاده کنند، که این مکمل‌ها متفاوت و متنوع هستند، این سوال در ذهن پیش می‌آید که کدام یک از این مکمل‌ها ضروری هستند؟ صحبت از اسید فولیک و آهن است، ید و ترکیبات مختلف ویتامین B، ویتامین E، C و بالاخره زینک و کلسیم که همیشه صحبتشون است که کدام یک ضروری‌تر هستند.
یک سوال مهم این است، که چه راه‌هایی وجود دارد که در بارداری سلامت بمانیم؟
مرکز بیماری‌های امریکا یک مسئله را مطرح کرده است…

ادامه مطلب

نقش میان وعده‌ها بر سلامت کودکان

تنقلات شور علاوه بر كاهش اشتها، ذائقه كودک را به طعم شوری عادت داده، احتمال ايجاد عارضه در سنين بزرگسالی به ويژه پرفشاری خون را بيشتر می‌كند. خوردن مواد غذايی شيرين مانند شيرينی، شكلات و آبنبات نيز در كودكان در حد كم مجاز است، ولی مصرف روزانه و بی‌رويه اين مواد توصيه نمی‌شود چون ذائقه كودک را به خوردن مواد شيرين عادت داده و موجب اضافه وزن و چاقی و هم چنين سبب پوسيدگی دندان می‌شود. مصرف غذاهای چرب و سرخ شده موجب اضافه وزن و چاقی در سنين كودكی و بالاتر نيز می‌شود. مصرف نوشابه‌ها نيز علاوه بر اضافه وزن و چاقی جذب مواد مغذی مانند كلسيم را كاهش می دهد.

ادامه مطلب