چشم‌انداز

انجمن سلامت خانواده ایران برای سال 1402 درصدد است با اجرای پروژه‌های مطروحه در جهت فعالیت‌های انجمن در سال 1401 ، پروژه‌های ذیل را با تحقیق و پژوهش صحیح و علمی مورد بررسی و به اتکال به خداوند سبحان و کمک مسئولین محترم و خیرین عزیز اجرایی نماید.
1- راه اندازی موبایل فود

در این پروژه، پیش بینی گردیده تا یک دستگاه مینی بوس متعلق به انجمن که در سنوات گذشته به عنوان موبایل کلینیک مورد استفاده قرار می‌گرفت و خدمات بهداشت اولیه را در محلات آسیب خیز، به افراد در معرض آسیب و یا آسیب پذیر ارائه می‌نمود و همچنین در بحران‌هایی چون سیل گلستان و زلزله کرمانشاه خدمات شایانی در اختیار افراد آسیب دیده قرار داد، با تغییر ساختار داخلی به موبایل فود محلی برای طبخ غذا و توزیع مواد غذایی سالم راه‌اندازی شود. 

این پروژه در جهت و نیل به سه هدف کلی ذیل، اجرا خواهد شد:

الف) استقرار در مکان‌هایی با جاذبه گردشگری در سطح استان تهران در جهت تصحیح الگو مصرف غذا توسط گردشگران با ارائه غذای سالم بومی و محلی ایرانی.

ب) توزیع رایگان غذا در مناسبت‌های مذهبی و ملی در محلات کم برخوردار به خصوص به مادران، کودکان و سالمندان با در نظر گرفتن اهداف طرح جوانی جمعیت.

ج) حضور در بحران‌ها مانند حوادث غیر مترقبه طبیعی و استقرار در مناطق بحران زده کشور و کمک به افراد آسیب دیده در جهت تامین مواد غذایی اولیه و تهیه غذای گرم.

2- راه اندازی واحد تحقیق و پژوهش

راه اندازی واحد تحقیق و پژوهش با همکاری سازمان‌های ذیصلاح و علمی کشور در جهت تهیه مقالات آموزشی، چاپ کتاب، تهیه فیلم و نرم‌افزارهای آموزشی با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی و تخصصی در حوزه غذا که منجر به ارتقای سطح سلامت فردی و اجتماعی خواهد شد.

3- راه اندازی واحد جذب منابع

راه اندازی واحد جذب منابع جهت جذب کمک‌های نقدی و غیرنقدی از خیرین و سازمان‌های دولتی و غیردولتی با هدف اجرای پروژه‌های بشر دوستانه در سطح ملی.