بلاگ ما

Lorem Ipsum is simply text of the industry.


تقدیر جمعی از سازمانهای مردم نهاد کشور از  تلاشگران حوزه سلامت  در مقابله با کرونا

اسفند ماه 1398

جانباختگان حوزه سلامت در مقابله با کرونا را در مقام شهدا قرار دهید

امروز 27 فوریه مصادف با روز جهانی سازمان های مردم نهاد ( NGO) است. این روز مهم فرصتی برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات سازمان های مردم نهاد در جهان است. در این روز جهانی بیانیه ای با امضای ۱۲۴ سازمان های مردم نهاد در رابطه با تقدیر از تلاشگران سلامت در مقابله با کرونا را اطلاع رسانی عمومی نماییم . ضمن تبریک این روز جهانی به تشکل های مردمی خدمتگزار مردم ضمن نشر این بیانیه اظهار امیدواری می نماییم انتشار این بیانیه به توجه بیشتر دولت به حوزه ایمنی و حفاظتی کادر درمانی و آزمایشگاهی و نیروهای خدماتی که شجاعانه تلاش خود را وقف مهار این بیماری می نمایند گردیده و خانواده های جانباختگان این عرصه از حمایت دولت برخوردار شوند. متن بیانیه:

در این شرایط بحرانی که همه تلاش ما متوجه دور شدن از ویروس کرونا است، پزشکان و پرستاران و کادر درمانی فداکارانه و شجاعانه مواظبت از بیماران را در نزدیک ترین تماس به انجام می رسانند. متاسفانه شاهد جان باختن این عزیزان نیز در کشور بوده ایم. سازمان های مردم نهاد امضاء کننده این نامه در آستانه سال نو مراتب قدردانی و تشکر خود را از پرسنل آزمایشگاهی، درمانی و خدماتی درگیر با کرونا اعلام می نمایند. بی تردید سازمان های مردم نهاد کشور به عنوان نمایندگان متشکل مردم می توانند این پیام قدردانی از فرشتگان سفید پوشی که در سمت پزشک، پرستار، کارشناس آزمایشگاه، بهیار و دیگر کارکنان حوزه خدمات سلامت، که متهورانه و جسورانه برای سلامت مردم جان خود را در معرض خطر قرار می دهندرا در جامعه انعکاس دهند.تجسم اینکه این پرسنل متعهد که هریک عضوی از خانواده ای هستند که آن خانواده یکدنیا آرزو را برای خوشبختی خود درگرو سلامت این عضو موثر خانواده می دانند، قلب های هر ایرانی را سرشار از تشکر و قدردانی می نماید. وظیفه دولت است که امکانات ایمنی لازم را در اختیار تلاشگران حوزه سلامت در مبارزه با بیماری کرونا قراردهد. تدوین و اجرای پروتکل های حفاظتی دقیق در کنار امکانات کافی و خدمات مشاوره سلامت روان از حقوق انکار ناپذیر تلاشگران سلامت در مبارزه با کروناست.جان باختن تعدادی از این انسانهای پاک سرشت که جان خود تقدیم عرصه سلامت مردم نمودند سندی انکار ناپذیر از یک مردم مداری و وظیفه شناسی ارزشمند تا پای جان است. سازمان های مردم نهاد امضاء کننده این نامه به عنوان نمایندگان مردم این قدر شناسی بی بدیل را ارج می نهند و بر این اعتقادند جان باختن در این راه شهادت است و ضرورت دارد مقامات کشور جان باختگان در راه سلامت مردم در مبارزه با کرونا را، در زمره شهدا محسوب و مواظبت های درخور و شایسته ای را از خانواده این عزیزان به عمل آورند.

1- کانون هموفیلی ایران 2- انجمن تالاسمی ایران 3- انجمن اتیسم ایران 4 انجمن دیستروفی ایران 5- انجمن MS ایران 6- انجمن آلزایمر ایران 7- موسسه آوای چیتای کویر 8- انجمن اهدای عضو ایرانیان 9- انجمن حامیان سلامت سالمندان ایران 10- انجمن نوروفیبروماتوز ایران 11- موسسه بین المللی انسان طبیعت حیات وحش 12- انجمن حمایت از حیوانات و محیط زیست 13- انجمن پیشگیری و مهار دیابت مازندران - 14 جمعیت امداد دانشجویی - مردمی امام علی (ع ) 15 - گروه عکاسان ( دیدگان ) 16- انجمن سلامت خانواده ایران 17- انجمن صلح و دوستی برای تونیک 18- انجمن طرفدار توسعه پایدار محیط زیست 19- سازمان دفاع از قربانیان خشونت 20- موسسه ایلیا 21- موسسه خیریه پیوند گل نرگس 22- شبکه تشکل های محیط زیست و منابع طبیعی کشور 23- کانون معلولین توانا 24- همراهان سبز استان زنجان 25- جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست 26- موسسه بین المللی گفتگوهای فرهنگی 27 - انجمن عمرانی - فرهنگی - اجتماعی، خانه ساریژ نیشتمان کردستان 28- انجمن حمایت از بیماران ام اس استان کردستان 29 - انجمن حامیان کودکان کار و خیابان 30 - موسسه محیای آذر انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک 32- انجمن حمایت از بیماران اسکیزو فرنیا ( احبا ) 33- انجمن تالاسمی استان کردستان 34-انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطان استان آ- ذ 35 پایگاه سلامت میثاق اطهر چمران آ- ذ 36 - انجمن حمایت از حقوق مدنی شهروندان 37- خانه نجات ایران -38- کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت ( کمپین معلولان) 39- بنیاد نیکوکاران شریف 40 بنیاد نیکو کاری فرشته ها 41- موسسه طلوع جلوه طاها 42- موسسه تبسم آدینه تبریز ( آذ- ش ) 43- موسسه مهر جویان سعادت تبریز44- موسسه قلبهای بزرگ تبریز 45-انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی 46- خیریه حامی آینده سازان تبریز47 - خیریه نیکوکاری تبریز ( آذ- ش) 48

- موسسه به سوی آرامش ( آذ- ش )